معاون نگهداری و تعمیرات شرکت آب جنوب شرق از آغاز عملیات ترمیم و رفع شکستگی کانال انتقال آب از رودخانه کارون به مناطق جنوب شرق استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ؛ نادر امید بختیاری در این خصوص گفت: تا کنون بیش از 10 نقطه شکستگی در مسیر 69 کیلومتری کانال انتقال آب به تاسیسات مرغزار و بندر امام خمینی (ره) شناسایی شده که با توجه به حساسیت بالای این کانال عملیات ترمیم و بازسازی آن طی  برنامه اعلام شده از سوی معاونت بهره برداری شرکت در حال انجام است.

وی در ادامه افزود : با توجه به حساسیت و استراتژیک بودن کانال آبرسانی برنامه ای مدون از سوی بهره برداری شرکت ارائه گردیده تا با کمترین میزان کاهش آب، بتوانیم علاوه بر ترمیم و بازسازی نقاط تخریب شده، آبرسانی به مناطق تحت پوشش با کمترین میزان آبگیری مواجه شوند.

امید بختیاری ادامه داد : گروه عملیات تاسیسات این شرکت با توجه به بعد مسافت مصالح را در نقاط مورد نظر آماده سازی نمودند تا همزمان با کاهش دبی آب در کانال نسبت به رفع شکستگی ها اقدام نمایند.

معاون نگهداری و تعمیرات شرکت آب جنوب شرق افزود: با توجه به زمان بر بودن این عملیات  و تعداد دفعات قطع آب در مسیر آبرسانی امکان کاهش یا  قطع آب در مناطق تحت پوشش پیش بینی می شود، که پیشاپیش از کلیه هموطنان در این مناطق عذر خواهی می نماییم.