مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق از اصلاح شبکه برق ، راه اندازی و بارگذاری چندین ترانسفورماتور در مسیر آبرسانی به جنوب شرق استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب جنوب شرق: علی مکاری بهبهانی در این خصوص گفت : با توجه به مشکلات عدیده در شبکه برق تاسیسات آبرسانی، اصلاح شبکه برق با هماهنگی معاونت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار داشت : اصلاح شبکه 33 کیلو ولت پست مرغزار، راه اندازی ترانسفورماتور 4000 کیلو ولت آمپر پست اصلی منصوری یک ، رفع اشکال از فیدر 5072 ، اورهال ترانسفورماتور 5000 کیلو ولت آمپر پست اصلی تاسیسات کوت امیر و احیای ارتینگ و محوطه سازی پست اصلی منصوری یک از عمده فعالیت های انجام شده در خصوص پایداری  برق تاسیسات می باشد.

مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق در ادامه افزود: دو دستگاه ترانسفور ماتور 4000و 5000 کیلو ولت آمپر در پست های برق تلمبه خانه منصوری یک و کوت امیر پس از بررسی کارشناسی توسط گروه برق و ابزار دقیق شرکت تعمیر و پس از تست های الکتریکی لازم با موفقیت در مدار بهره برداری قرار گرفتند ؛ همچنین نسبت به اصلاح شبکه برق 33 کیلو ولت پست اصلی مرغزار با توجه به فرسودگی اتصلات و پارگی سیم های شبکه هوایی اقدامات لازم با هماهنگی و همکاری مدیریت توزیع برق شهرستان بندر امام خمینی (ره) انجام پذیرفت، در این عملیات کلیه اتصالات و یراق آلات فرسوده تعویض گردید.

مکاری بهبهانی خاطر نشان کرد: با توجه به ناپایداری در فیدر 5062 تاسیسات مرغزار نسبت به اورهال اساسی فیدر 5072  به منظور بهره مندی از این فیدر به عنوان فیدر جایگزینی 5062 در مواقع بحرانی اقدام شد، تا علاوه  بر تضمین پایداری و تامین برق تاسیسات از دو مسیر  شبکه برق، پایداری آبرسانی به مناطق  تحت پوشش با ظرفیت کامل انجام پذیرد.

مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق در خاتمه گفت : کلیه عملیات های تعمیراتی در تاسیسات و خطوط لوله در راستای پایداری آبرسانی به مناطق برنامه ریزی  و اجرا گردید تا ضریب انتقال آب به مشترکین شهر ، روستا و صنایع افزایش یابد.

لذا امید است با اجرای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته شده و همچنین تامین بودجه لازم برای اجرای این برنامه ها مخصوصا برنامه های بلند مدت ، شرکت آب جنوب شرق همچنان به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های آبرسانی در سطح کشور شریان اصلی انتقال آّب به جنوب شرق استان خوزستان باشد.